Milata Patrik pályacsúccsal nyerte a Piros 85 Terepfutást!

Milata Patrik nyerte a 12. Piros 85 Terepfutást, ráadásul új pályacsúcsot beállítva! Érdekesség, hogy ő az első külföldi futó – ha lehet ezt egyáltalán egy felvidéki srácról mondani –, aki győzni tud ezen a versenyen. Öccse, Milata Paskal hetedik lett!

Győztes idejével természetesen a Piros 85 Terepfutás Top 10-et is átírta. Ide tartozik még, hogy közkívánatra a Top 10 idő mellett a Top 10 futót is feltüntetjük mostantól, azaz egyrészt van egy lista, ahol megjelenik a 10 legjobb idő, és van egy olyan is, ahol minden futó csak egyszer, a legjobb idejével szerepel.

Milata Patrik nyert

Új pályacsúccsal Milata Patrik nyerte tehát a 2019-es Piros 85 Terepfutást. Második helyen Pálfy Márton futott be, míg Beda Szabolcs a harmadik helyet szerezte meg.

ffi dobogó

A 2019-es, azaz 12. Piros 85 Terepfutás dobogója tehát így nézett ki:

1. Milata Patrik • 7:14:40
  2. Pálfy Márton • 7:41:31
  3. Beda Szabolcs • 7:51:53
Magyar Terep Ultrafutó Országos Bajnokság 2019

A Piros 85 Terepfutás idén is egyúttal a Terep Ultrafutó OB is volt (nyilván azok számára, akik az OB-n való indulást is bejelölték nevezéskor).

OB

Az OB győztese Beda Szabolcs lett, megelőzve Boda Miksát és Kozma Zsoltot:

1. Beda Szabolcs • 7:51:53
  2. Boda Miksa • 9:43:37
  3. Kozma Zsolt • 11:36:53
A Piros 85 2019-ben

A 2019. évi Piros 85 több szempontból is különleges volt. Soha nem neveztek még ennyien a leghosszabb távra, rekord született a Piros 85 Terepfutáson ugyanúgy, mint a 85-ös teljesítménytúrán! Az is először fordult elő, hogy már előnevezésben beteljen a 65-ös táv is. A rendezők száma elérte a 100-at, amire még szintén soha nem volt példa.

Köszönjük mindenkinek, aki hozzátett a sikerhez, versenyzőként vagy éppen szurkolóként, nézőként és természetesen óriási köszönet az önkénteseknek is!

Végül, de egyáltalán nem utolsósorban köszönjük a Piros 85 idei támogatóinak, hogy segítségükkel tovább emelhettük a rendezvény színvonalát!